21 czerwca

Blogowa zbiórka dla zwierzaków! Oddaj kosmetyk, uratuj życie

Dzisiaj tylko krótkie, aczkolwiek bardzo ważne info o blogowej akcji na rzecz zwierząt prowadzonej przez fundację Agapeanimali. 


Cała akcja polega na wysłaniu przez nas do 6 lipca 2012 roku niepotrzebnych nam kosmetyków/biżuterii/akcesorii/rękodzieła. Wszystko musi być w jak najlepszym stanie, oczywiście. 
Nadesłane przez nas paczki zostaną grupowo licytowane od 1 Sierpnia 2012, a dochód przekazany na leczenie i utrzymanie kociaków oraz ich sterylizację.

Po wszelkie informacje zapraszam Was do jakże zaangażowanej Siempre.

17 komentarzy:

 1. Uwielbiam koty i sama mam dwa, ale uważam, że lepiej by zbierali kasę na sterylizacje kotów (i psów), a nie na późniejsze utrzymywanie bezpańskich kociaków.
  Jakoś w innych krajach sterylizacja bezpańskich zwierzaków jest co raz przeprowadzana, tylko w Polsce nie umieją się za to zabrać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokladnie za granica a zwlaszcza tu gdzie mieszkam nie ma takich problemow...prawda taka ze w pl zbieraja kase i niewiadomo co z nia robia i tak samo ze wszystkim:/
   U mnie nie ma bezpanskich zwierzat.
   a schroniska sa zadbane a nie siatki i betony i glodujace zwierzeta...
   zal patrzec na to i serce peka ...ale to tez wina rzadu i panstwa ze sobie nie radzi...

   Usuń
  2. ta fundacja sterylizuje wszystkie koty które do niej trafiają

   Usuń
 2. bardzo mi szkoda tych kociaków, naprawdę aż za serce mnie ściska i pomagam zawsze, ale co prawda to prawda - zgadzam się z dziewczynami nade mną.
  Powinni zabrać się za sterylizację - nie byłoby wtedy problemu na tak ogromną skalę. Prawda jest taka że nie wszystkim kociakom uda się pomóc;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana, nie od 6 lipca do końca sierpnia... Nie wiem gdzie Ty to "wypaczyłaś" :D
  Wysyłamy do 6. lipca, a od 1. sierpnia ruszają aukcje na Allegro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widać, ze wakacje ma i mózg odpoczywa :P
   juz poprawiłam(?) i dodałam kwestię sterylizacji.

   Usuń
 4. Ja już paczkę przygotowałam, teraz tylko wyruszyć na pocztę :)!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam do ciebie pytanie związane z piciem drożdzy.
  czy musze je pić ? Bo najchętniej bym je po prostu jadała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jedzenie surowych drożdzy jest bardzo niezdrowe, moze powodować problemy żołądkowe i inne anomalie ;/
   muszą byc dokładnie zabite wrzątkiem/mlekiem.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedz :D
   Mam jeszcze jedno pytanie ile razy dziennie powinno się pić drożdze ?

   Usuń
  3. ja piłam raz dziennie od 1/4 do połowy kostki drożdzy babuni zalanych wrzącym mlekiem. Dużo informacji znajdziesz na blogu Anwen, w pierwszej edycji akcji ale nie tylko ;)

   Usuń
 6. może to nie jest dobre miejsce do komentowania takich rzeczy, ale strasznie mnie korci, żeby wyrazić opinię. wszędzie tylko akcje `pomagajmy zwięrzętom` a ile tak naprawdę jest akcji, żeby pomóc bezdomnym ludziom? albo tym głodującym w Afryce? a patologicznym rodzinom? może i niemało ale niestety większość woli pomagać pieskom i kotkom, owszem to też jest ważne, ale mi serce się `kraje` przede wszystkim jak widzę cierpiącego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt Tobie nie broni zrobić akcję pomocy bezdomnym ludziom, ale nie krytykuj inicjatywy innych. Każdy najmocniejszy w gębie a do realizacji jakoś zapału brak.

   Usuń
 7. uczestniczyłam już w takich akcjach, ale tak, jest wiele osób najmocniejszych w gębie, jest też wiele osób, które wolą pomagać zwierzątkom niż ludziom, bo jakoś o akcji pomocy ludziom na blogach się nie słyszy, o pieskach, kotkach, chomikach za to trochę już było

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anonimowy, każdym ma prawdo do własnych przekoniań i uczestnictwa w akcjach w jakich mu dusza zapragnie. To wolny kraj i tak jak ja szanuję Twoje przekonania, uszanuj też tą akcję :) Grunt, że ktoś CHCE komus pomóc, a nie tylko siedzieć i użalać jak to w Polsce jest źle i nie jest to wcale przytyk do Twojej osoby, gdyż przeciez wcale Cie nie znam.

   Usuń

Proszę o niereklamowanie swoich blogów w komentarzach.
Dziękuję!